Opravy bytových domů (návrhy a výpočty)

Nezávislá srovnání na realitním trhu dokazují, že kvalitní revitalizace zvyšuje hodnotu bytů o 15 – 20 %. Navíc přináší až o 40 % nižší náklady na vytápění a další výhody. Dejte zelenou rekonstrukci svého domu. Kontaktujte nás na Emailu: athservis@seznam.cz; tel: 776 444 212. Neváhejte nás požádat o cenovou nabídku i na materiál.


Zde nás můžete kontaktovat:

Bezpečnostní kód::
security code
Prosím, zadejte bezpečnostní kód:

Odeslat

Vyřídíme potřebné náležitosti. Zastoupení, technickou pomoc, dozorování

ruceStavební příprava celý proces opravy od záměru až po kolaudaci je pro mnohé odrazující. Naše společnost provede všechna přípravná i projekční řízení. Práce předem oceníme a navrhneme způsob financování, připravíme výběrová řízení pro všechny stupně realizace. V každém stupni hlídáme vaše prostředky. Máme připraven ověřený realizační postup od smlouvy o dílo po výběr dodavatele. Důslednou kontrolou prováděných prací předcházíme eventuálním problémům s dodavateli. Máme stavební praxi, ale práce neprovádíme, jsme odborným dozorem a zástupcem investora. Naše společnost vstupuje mezi investora a dodavatele jako odborně a prakticky zkušený subjekt, který jedná v zájmu investora. Naším přínosem je technická pomoc investorovi, finanční analýza pro výběr nejvhodnějšího financování, zjednodušení práce a významný posun v kvalitě předávaných prací. V konečném důsledku naše činnost uspoří investorovi 15 – 20% z ceny realizace.

Financování a dotace

panelakDíky výhodným úrokovým sazbám jsou revitalizace, zateplování a solární systémy dostupné pro každý dům. Nabízíme výběr nejvýhodnějšího financování. Naši klienti využívají finanční služby, které dlouhodobě nabízíme. Pomáháme tak družstvům a SVJ učinit moudré rozhodnutí, vybrat úvěr s výhodnými podmínkami a eventuálně získat státní dotaci. V období 2014 – 2015 i Nová Zelená Úsporám.

Doteplení fasády

Začnete šetřit za vytápění. Připravíme dokumentaci s výpočty účinnosti a nákladovosti. Dozvíte se jak se vyplatí revitalizace.

Střechy

Ploché střechy chrání panelové domy před sluncem, deštěm a špatným počasím. Po uplynutí běžné životnosti se však začnou objevovat první problémy – vlhkost, zatékání a mnoho dalších. Zvyšte životnost střechy kvalitně provedenou opravou či rekonstrukcí.

Tepelná čerpadla

Pusťte si do domu zelenou energii z tepelných čerpadel a začněte šetřit na vytápění. Kvalitní tepelná čerpadla vzduch-voda patří mezi nejoblíbenější způsoby, jak snížit náklady na vytápění panelových domů až o 80 %. Představují tak prověřenou alternativu k nevýhodnému centrálnímu zásobování teplem. Navíc vás překvapí svou účinností v zimním období, spolehlivostí a tichým provozem.

Střešní nadstavby, půdní vestavby

Plánovaná životnost více než 1,5 miliónu panelových bytů se blíží ke konci. Pokud chcete získat nové prostory a peníze na revitalizaci, je na čase zvážit střešní nadstavbu. Nechte svůj dům vyrůst o jedno až dvě patra. Postavíme pro vás byty, které můžete obratem prodat i pronajmout. Následným prodejem tak získáte finanční prostředky, které pokryjí až 50 % nákladů na nutnou revitalizaci.

Balkony, lodžie, terasy

Začněte využívat balkony, lodžie a terasy podle svých představ. Opravy či rekonstrukce prodlužují jejich životnost a oživují vzhled domu. Získáte tak krásnější místo, kde budete rádi odpočívat a trávit příjemné chvíle. Po zasklení navíc proměníte lodžie nebo balkony v nový obytný prostor.

Předsazené lodžie

Vylepšete své bydlení o nové prostory. Nahraďte staré balkonové sestavy nebo si nechte přistavět lodžie k domu, který žádné nemá. Zvýšíte tak tržní cenu bytů a získáte spoustu místa, kde můžete trávit příjemné chvíle. Připravíme vám projekt na prostorné lodžie, ze kterých se vám nebude chtít odcházet.

Výměna oken

Největší tepelné ztráty mají u panelových domů na svědomí zastaralá okna. Snižování nákladů na vytápění proto obvykle začíná jejich výměnou. Nová plastová a dřevěná okna totiž nabízí ideální způsob, jak snížit energetickou náročnost domu o 12–20 %. Izolační trojskla navíc izolují až 3× lépe než původní zasklení.

Hydroizolace spodní stavby

Zabezpečte spodní stavby panelových domů proti vodě a vlhkosti. Kvalitní hydroizolace přináší prověřený způsob, jak zabránit vlhnutí zdiva i šíření plísní. Navíc vám do budoucna ušetří peníze za nákladné opravy zničené fasády a vnitřních sklepních prostor. Odizolování základů svislých stěn je tak jednorázovou investicí s dlouhodobým přínosem.

Termosnímky

graf_ztratyUdělejte první krok ke snížení nákladů na vytápění. Termosnímky domu odhalí místa, kde dochází k největším ztrátám tepla. Díky tomu bude vaše investice do zateplení skutečně efektivní. Tepelné snímkování provádíme také u rodinných, panelových a bytových domů po revitalizaci, kde slouží jako zpětná kontrola kvality nového zateplení.

Vnitřní práce

Společné prostory si zaslouží rekonstrukci stejně jako střechy nebo fasády. Nechte proměnit staré interiéry panelových domů v atraktivní prostory. Výměny rozvodů, malování, opravy, položení nových podlah a jiné práce se vyplatí provádět během revitalizace. Díky našim zkušenostem navíc budou s rekonstrukcí spokojeni všichni členové družstva nebo SVJ.

Průkaz energetické náročnosti

Od 1. ledna 2013 je povinností mít Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) neboli tzv. „Energetický štítek“, který již známe z dřívějška z elektrospotřebičů. Tato povinnost nyní vyplývá na základě zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření s energií a vyhláškou 148/2007 Sb..